Avrupalı Genç İzleyiciler Sinema Günü Sona Erdi

Türkiye

Avrupalı Genç İzleyiciler Sinema Günü Sona Erdi

Altın Palmiye ödüllü Yapımcı Zeynep Özbatur Atakan ve Festival Direktörü-Yapımcı Elif Dağdeviren’in yapım şirketleri aracılığıyla Avrupa Film Akademisi-EFA’nın partnerleri olarak ilk kez hayata geçirdikleri ‘Avrupalı Genç İzleyiciler Sinema Günü’ tamamlandı.

İstanbul’da, Cinemaximum Meydan sinema salonunda izledikleri üç filmin ardından; ‘Avrupa Film Akademisi Genç İzleyiciler Ödülleri’ oylamasında; Türkiye’den Geleceğin Yıldızları organizasyonuyla gelen gençler de bu yıl ilk kez oy kullanarak 25 Avrupa şehrinden yaşıtlarıyla aynı gün, aynı saatlerde ‘En İyi Film’i seçti.

Renkli ve eğlenceli anların yaşandığı bu özel günde, 12-14 yaş arasındaki gençler film dolu bir gün geçirdi. Ünlü oyuncular Şebnem Bozoklu, Hasibe Eren ve Begüm Birgören de çocuklarla söyleşi gerçekleştirdi, ‘sinemanın büyüsü’nü anlattı.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up