Avrupa Film Ödülleri Adayları Belli Oldu

Avrupa Sineması Manşet
Avrupa Film Ödülleri Adayları Belli Oldu

EFA – Avrupa Film Akademisi’nce her yıl verilen Avrupa Film Ödülleri’nde adaylar açıklandı. Ruben Östlund’un yönettiği The Square – Kare, beş adaylıkla ödüllerin en çok adaylık kazanan filmi oldu.

İşte Avrupa Film Ödülleri 2017 adayları:

Avrupa Yapımı En İyi Film

BPM (Robin Campillo)
Loveless (Andrey Zvyagintsev)
On Body and Soul (Ildiko Enyedi)
The Other Side of Hope (Aki Kaurismäki)
The Square (Ruben Östlund)

Ildiko Enyedi Body and Soul ile Berlin’de Altın Ayı Ödülü’nü kazanmıştı.

En İyi Yönetmen

Ildiko Enyedi (On Body and Soul)
Aki Kaurismäki (The Other Side of Hope)
Ruben Östlund (The Square)
Yorgos Lanthimos (The Killing of a Sacred Deer)
Andrey Zvyagintsev (Loveless)

Nicole Kidman – Colin Farrell (The Killing of a Sacred Deer)

En İyi Erkek Oyuncu

Claes Bang (The Square)
Colin Farrell (The Killing of a Sacred Deer)
Josef Hader (Stefan Zweig: Farewell to Europe)
Nahuel Pérez Biscayart (BPM – Beats Per Minute)
Jean-Louis Trintignant (Happy End)

Isabelle Huppert (Happy End)

En İyi Kadın Oyuncu

Paula Beer (Frantz)
Juliette Binoche (Bright Sunshine In)
Alexandra Borbély (On Body and Soul)
Isabelle Huppert (Happy End)
Florence Pugh (Lady Macbeth)

Ildiko Enyedi (On Body and Soul)

En İyi Senaryo

Ildiko Enyedi (On Body and Soul)
Yorgos Lanthimos, Efthymis Filippou (The Killing of a Sacred Deer)
Oleg Negin, Andrey Zvyagintsev (Loveless)
Ruben Östlund (The Square)
François Ozon (Frantz)

 

Avrupa Yapımı En İyi Belgesel

Austerlitz (Sergei Loznitsa)
Communion (Anna Zamecka)
La Chana (Lucija Stojevic)
Stranger in Paradise (Guido Hendrikx)
The Good Postman (Tonislav Hristov)

 

Avrupa Yapımı En İyi Animasyon

Ethel & Ernest (Roger Mainwood)
Louise by the Shore (Jean-François Laguionie)
Loving Vincent (Dorota Kobiela, Hugh Welchman)
Zombillénium (Arthur de Pins, Alexis Ducord)

 

Avrupa Yapımı En İyi Komedi

King of the Belgians (Jessica Woodworth, Peter Brosens)
The Square (Ruben Östlund)
Vincent and the End of the World (Christophe van Rompaey)
Welcome to Germany (Simon Verhoeven)

 

FIPRESCI Keşif Ödülü

Bloody Milk (Hubert Charuel)
Godless (Ralitza Petrova)
Lady Macbeth (William Oldroyd)
Summer 1993 (Carla Simón)
The Eremites (Ronny Trocker)

 

Üniversite Film Ödülü

Heartstone (Guðmundur Arnar Guðmundsson)
Home (Fien Troch)
Loveless (Andrey Zvyaginstev)
The Other Side of Hope (Aki Kaurismäki)
The War Show (Andreas Dalsgaard & Obaidah Zytoon)

 

Seyirci Ödülü

A Monster Calls (J.A. Bayona)
Bridget Jones’s Baby (Sharon Maguire)
Fantastic Beasts and Where to Find Them (David Yates)
Frantz (François Ozon)
Graduation (Cristian Mungiu)
Like Crazy (Paolo Virzì)
The Commune (Thomas Vinterberg)
Stefan Zweig: Farewell to Europe (Maria Schrader)
The Other Side of Hope (Aki Kaurismäki)

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up