Avengers: Infinity War Rekorları Alt Üst Etti

Gişe Günün Haberi
Avengers: Infinity War Rekorları Alt Üst Etti
Avengers: Infinity War tüm zamanların açılış rekorlarını kırdıktan sonra bir ilke daha imza attı. Marvel çizgi roman uyarlamalarının en yenisi en hızlı 1 milyar dolar gişe hasılatı elde eden film rekorunu kırdı.

Marvel Sinematik Evreni’nin 19.  filmi Avengers: Infinity War, rekorların alt üst etmeye devam ediyor. 250 milyon dolar açılışla ABD’de rekorunu Star Wars: The Force Awakens‘tan alan, 630 milyon dolarla global açılış rakamıyla ise Hızlı ve Öfkeli 8‘i (541 milyon dolar) tahtından eden film bir ilke daha imza attı.

Iron Man’den Thor’a Marvel evreninin birçok süper kahramanını bir araya getiren film, cuma günü itibarıyla 975 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Bu rakamla, cumartesi günü 1 milyar dolar hasılata ulaşan film, 11 gün içinde bu rakamı geçen ilk film oldu. Daha önce bu rekor 12 günde bu rakamı elde eden ‘Star Wars: The Force Awakens’a aitti. l saflarında memnuniyetle karşılandı.

Filmin gösterime girmesinin öncesinde de en çok sorulan tüm zamanlar hasılat rekoru sorusuna ise hâlâ net bir cevap yok. Infinity War’ın dünya genelinde $2,788 milyarla rekoru elinde bulunduran Avatar’ı geçme ihtimali düşük. ancak 2 milyar dolar baremini atlaması mümkün.

Box Office ABD (4 – 6 Mayıs 2018) Gişe Verileri

  1. Avengers: Infinity War – $112,5 milyon (~9,8 milyon seyirci)
  2. Overboard – $14,75 milyon (~1,4 milyon seyirci)
  3. Sessiz Bir Yer – $7,6 milyon (~800 bin seyirci)
  4. I Feel Pretty – $4,9 milyon (~530 bin seyirci)
  5. Rampage: Büyük Yıkım – $4,6 milyon (~480 bin seyirci)

Veriler Box Office Türkiye’den alınmıştır.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up