Avengers: Endgame Tüm Zamanların En İyi Açılış Yapan Yabancı Filmi Oldu

Gişe Türkiye

Dünya genelinde vizyona girdiği andan itibaren birçok rekora imza atan Avengers: Endgame, tüm zamanların en iyi açılış yapan yabancı filmi oldu.

Avengers: Endgame, dünya genelinde $1,2 milyarla, ABD’de ise $350 milyonla en iyi açılış rekorlarını alt üst etti. Film, Türkiye’de de benzer bir şekilde ön satış ve açılış rekoruna imza attı. Yayınlandığı hafta sonunda 965 bin 942 seyirci tarafından izlenerek tüm zamanların en iyi açılış yapan yabancı filmi oldu. Perşembe günü de dahil edildiğinde dört günde toplam 1 milyon 318 bin 031 seyirciye ulaşan Endgame, açılış hafta sonunda Infinity War’dan tam 41% daha fazla seyirci çekmiş oldu.

Hafta sonunda her on biletten dokuzunun Endgame’e satılmasından dolayı, diğer filmlerin seyirci sayıları bir hayli düşük kaldı. Haftanın yeni filmlerinden olan Corgi 22 bin 856 kişi tarafından izlenerek listenin ikinci sırasına yerleşirken, Hababam Sınıf Yeniden 20 bin 140Kuklalı Köşk ise 18 bin 843 bilet kesti.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up