Avatar 2’nin Çekimleri Koronavirüs Nedeniyle Durduruldu

Hollywood
Tüm dünyayı saran koronavirüs nedeniyle Avatar 2’nin de çekimleri durdurulma kararı alındı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sosyal yaşamı ve sinema sektörünü büyük ölçüde etkilemeye devam ediyor. Yeni Zelanda’da çekimleri devam eden Avatar 2 de salgından etkilenen yapımlar arasına girdi.

İlk filmi gibi gişe rekoru kırması beklenen Avatar 2, koronavirüs nedeniyle çekimleri durduruldu.

Filmin yapımcısı Jon Landau, New Zealand Herald gazetesine açıklama yaparak, çekimlerin Nisan ayına ertelendiğini, ancak filmin dijital şirketi 1 milyar dolarlık yapımın görsel efektleri üzerinde çalışmaya devam edeceğini dile getirdi. Ayrıca Landau, “Küresel bir krizin ortasındayız. Bu film endüstrisiyle ilgili bir şey değil. Bence hepimiz yapabileceğimiz her şeyi yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

2020 sonunda tamamlanması beklenen Avatar 2’nin 2021’de gösterime girmesi planlanıyor. Avatar 2’nin ardından üç devfam filmi daha çekilecek. Üçüncü film 2023’te, dördüncü film 2025’te, beşinci film ise 2027’de gösterime girecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up