Atiye’nin Setinde İş Cinayeti İddiası

Diziler

Netflix’in Türkiye yapımı yeni dizisi Atiye’nin setinde çalışan Hasan Karatay’ın ağır ihmaller merdivenlerden düşerek hayatını kaybettiğini açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde yeni Türkiye projesini açıklayan Netflix, Atiye adını taşıyan dizisinin çekimlerine başlayarak hayranlarına müjdeli haberi ulaştırmıştı. Göbeklitepe’yi merkezine alan bir hikâye anlatan dizinin başrollerini Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger ve Melisa Şenolsun’un üstleneceği de paylaşılmıştı.

Çekimlerine başlanan dizisinin setinden üzücü bir haber geldi. Sinema TV Sendikası, Atiye’nin setinde çalışan Hasan Karatay’ın ağır ihmaller sonucu merdivenden düşerek hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada: “06.04.2019 tarihinde, OG Medya’nın yapımcılığını üstlendiği Atiye (The Gift) isimli Netflix internet dizisinin setinde çalıştığı sırada, ağır ihmal sonucu merdivenden düşüp ağır yaralanan ve bir süredir yoğun bakımda olan meslektaşımız set işçisi Hakan Karatay’ın vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. Hasan Karatay’ın sette ambulans ve iş güvenliği uzmanı olmaksızın sigortasız çalıştırıldığına dair bilgiler tarafımıza ulaşmıştır. İş cinayetleri kader değildir. ‘Tehlikeli’ sınıfta yer alan sette, yeterli iş güvenliği önleminin alınmadığı ve yapım şirketinin kusurlu olduğu açıktır. Setlerde ölmek istemiyoruz! Setlerde iş güvenliği uzmanı istiyoruz! Yaşanan bu acı olayı yakında takip edeceğimizi kamuoyuna duyururuz.” sözlerine yer verildi.

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up