Atiq Rahimi’nin Yeni Filmi Belli Oldu

Asya Sineması

Atiq Rahimi’nin Port of Calls adını taşıyacak yeni filminin oyuncu kadrosunda Golshifteh Farahani, Mika, Kev Adams ve Belçim Bilgin yer alacak.

Yazar kişiliği ile tanınan Atiq Rahimi, 2004 yılında yönettiği Khakestar-o-khak filmiyle sinema dünyasına adım attı. Kısa sürede yaptığı filmlerle de adından söz ettiren Rahimi, Amin Maalouf‘un Doğunun Limanları adıyla ülkemizde de yayımlanan romanından sinemaya uyarlanacak Port of Calls filmini yönetecek.

Port of Calls, II. Dünya Savaşı zamanında tıp okumak için Fransa’ya giden İsyan isminde Lübnanlı Müslüman bir genci odak noktasına alıyor. İsyan, direniş gurubunda yer alan Yahudi bir kadına aşık olur. Birbirlerine aşık olan bu iki insan evlenir ancak bu evlilik, tam İsrail-Filistin çatışması çıktığı döneme denk gelince ikili sonu bilinmez bir yolculuğun içerisine sürüklenir.

Filmin oyuncu kadrosunda Golshifteh Farahani, Mika, Kev Adams ve en son Backstabbing for Beginners’da karşımıza çıkan Belçim Bilgin yer alıyor. Filmin çekimleri Nisan 2020’de başlayacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up