Ataman’a İtalya’dan Ödül

Dünya Festivaller Genel Manşet

Ataman’ın 28 Şubat’ına özel ödül.

Ünlü yönetmen Kutluğ Ataman 28 Şubat sürecini anlatacağı yeni filmi Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler ile bir ödül daha kazandı.

Ekran Resmi 2015-10-19 16.44.33

Roma Film Festivali’nde Eurimages Özel Ödülü bu sene yönetmen Kutluğ Ataman’ın yazdığı ve yöneteceği yeni filmi Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler adlı projeye verildi. Ünlü yönetmen ödülü alırken yaptığı konuşmada, “Bu ödül sayesinde bu çok önemli hikayenin anlatılmasına bir adım daha yaklaşmış olduk. 28 Şubat’ta mağdur olmuş bütün Türkiyeliler adına, Avrupalı dostlarımıza teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

33. İstanbul Film Festivali’nin Köprüde Buluşmalar bölümünde Türkiye-Almanya Ortak Yapım Geliştirme Fonu ödülünü kazanan Ataman’ın yeni projesi Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler, Avrupa’nın önemli film festivallerinden Saraybosna Film Festivali’nde de prestijli ARTE ödülünün sahibi olmuştu. Yine bu yıll Cannes Film Festivali’nde L’atelier’e seçilen proje, İtalya’da kazandığı ödülle filme çekilmeden birçok ödül almış oldu.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü tarafından gerçekleştirilecek film projesinin Türkiye yapımcısı Tacım Açık olacak.

Aynı ekibin bir önceki filmi Kuzu geçen yıl Antalya Film Festivali’nde En iyi Film dahil 6 ödül kazanmıştı.

 

İlgili Haberler

Kutluğ Ataman’ın ‘Kuzu’su Londra’da

 

—————————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up