“Asya’nın Oscarları”ndan Çifte Ödül!

Dünya Festivaller

Asia Pacific Screen Academy’nin, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Avustralya Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı ortaklığında bu yıl ilk kez düzenlediği kültür etkinliği Turkish Waves; Asya’nın Oscarları olarak bilinen 9. Asya Pasifik Film Ödülleri’ne (Asia Pacific Screen Awards-APSA) damga vurdu!

turkish waves

Turkish Waves etkinlik programında da yer alan APSA adayı Türk filmleri Ana Yurdu ve Abluka; 26 Kasım’da gerçekleştirilen APSA Ödül Töreni’nde iki ödül kazandı. Ana Yurdu (Senem Tüzen) En İyi Senaryo Ödülü’nü alırken; Abluka (Emin Alper) “Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü.

Gecede, Selim Atakan önce Christina Wilson’a piyanosuyla eşlik etti ve ikili, La Vie En Rose şarkısını seslendirdi. Atakan daha sonra Neva Özgen, Tolgahan Çoğulu ve Ömer Faruk Tekbilek ile birlikte davetlilere unutulmaz bir performans sundu.

Gelibolu Savaşları’nın 100. yılında, Brisbane Asia Pacific Film Festivali (BAPFF) ve resmi partneri Asya Pasifik Film Ödülleri (APSA) tarafından konuk ülke seçilen Türkiye; küratörlüğünü, aynı zamanda APSA Academy üyesi olan yapımcı Zeynep Özbatur Atakan’ın üstlendiği Turkish Waves isimli etkinlikle temsil ediliyor.

29 Kasım’a kadar Avustralya’nın Brisbane şehrinde devam edecek olan Turkish Waves; BAPFF’in resmi programı kapsamında, klasikleşmiş Türk filmlerinden yeni akım filmlere uzanan 9 filmlik çok özel bir seçkiyi sinemaseverlerle buluşturuyor.

İlgili Haberler:

Avustralya’da Türk Resepsiyonu!

———————————————————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up