Assassin’s Creed’de Yeşil Ekran Yok Denecek Kadar Az

Dünya Hollywood Yakında

Son zamanlarda teknolojinin nimetlerinden çokça yararlanan filmler, yeşil ekranın adeta ‘suyunu çıkarmış’ durumda. Ama bu durum Assassin’s Creed için geçerli değil zira filmde yok denecek kadar az bir yeşil ekran kullanımı var.

Filmin çekimlerine başlamadan önce Michael Fassbender Assassin’s Creed filminde yeşil ekrandan çok az faydalanılacağına dair bilgilendirme yapmıştı. O söz tutuldu ve yeşil ekran yerine filmin büyük kısmında gerçek binalardan atlayan dublörler kullanıldı.

assasins

Fassbender dublörlerin herhangi bir halat ya da ip kullanmadan bu atllayışları gerçekleştirdiğini ve ilhamlarını Matrix’ten aldıklarını söyledi. Now This Entertainment sitesinin yaptığı habere göre;  bir video oyun uyarlaması olan Assasin’s Creed’in yayımcı firması Ubisoft uyarlama sırasında yeşil ekran yerine dublör kullanımını şart koşmuş. Zira, Ubisoft video oyununun hayran kitlesinin yeşil ekrandan memnun olmayacağını belirtmiş.

Michael Fassbender, Marion Cotillard ve Jeremy Irons’un başrolde oynadığı filmin yönetmeni Justin Kurzel. Assassin’s Creed 26 Aralık’ta sinemalarda. Aşağıdaki videoda gelmiş geçmiş tüm oyunların fragmanlarını bir arada izleyebilirsiniz.

Çeviri: Elif Şimşek

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up