Aslı Özge’nin Ansızın’ı da İstanbul Film Festivali’nde

Festivaller Türkiye

Köprüdekiler  ve Hayatboyu filmlerinden tanıdığımız yönetmen Aslı Özge’nin son filmi Ansızın (All of a Sudden35. İstanbul Film Festivali’nde seyirciyle buluşuyor. Festivalin  Uluslararası Yarışma bölümünde “Altın Lale Ödülü” için yarışacak olan filmin dünya galası 66. Berlin Film Festivali Panaroma Special bölümünde yapılmış, film festivalden Label Europa Cinemas Özel Mansiyon Ödülü’yle dönmüştü.

Başrolleri Sebastian Hülk (Beyaz Bant), Sophie Scholl filmindeki rolüyle Berlin Film Festivali’nden Gümüş Ayı Ödülü’nü kazanan Julia Jentsch ve Hans Zichler’in (Münih)  paylaştığı Ansızın’ın senaryosu da Aslı Özge’ye ait, görüntü yönetmenliğini ise Emre Erkmen üstleniyor.

Filmin konusu ise şöyle: Karsten’in dairesindeki parti bittiğinde, Anna dışındaki tüm konuklar ayrılır. Bu gizemli kadına hayranlıkla yaklaşan Karsten’ın sağlam temeller üzerine oturttuğu hayatı, bir zayıflık anında kontrolünden çıkıp  felakete dönüşecektir. Almanya’nın bu ufak taşra kasabasında hayal kırıklığı öfkeyi ateşleyecek, adalet ikiyüzlülüğün arkasına gizlenecek ve sonunda kötülük yüzünü gösterecektir.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up