Aslan Kral Rekor Kırdı

Hollywood

ABD’de hafta sonu seyirci rakamlarına göre Aslan Kral, tüm zamanların en iyi temmuz açılışına imza atarak Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2’nin 169. 1 milyon dolarlık rekorunu egale etti.

90’lı yılların sevilen animasyonu Aslan Kral, live action (canlı aksiyon) filmi olarak yeniden beyaz perdeye uyarlandı. Yönetmenliğini Jon Favreau’nun üstlendiği filmin seslendirme kadrosunda Beyonce, Seth Rogen ve Donald Glover gibi popüler isimler tarafından yeniden seslendirilerek vizyona tekrar giren Aslan Kral animasyonu, hafta sonu 185 milyon dolar gişe yaparak ABD’de temmuz ayında tüm zamanların en büyük hasılatını elde etti.

İlk üç günde dört bin 700’ü aşkın sinema salonunda gösterime giren yapım, aynı zamanda tüm zamanların en çok hasılat elde eden filmi olan 2019 yapımı Avengers: Endgame’den sonraki en iyi açılışa da imza atmış oldu. Avengers: Endgame ilk haftasında ABD’de 357 milyon dolar hasılat elde etmişti.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up