Aslan Kral 1 Milyar Doları Aştı

Günün Haberi Hollywood

Aslan Kral, üç haftadan kısa bir süre içerisinde 1 milyon dolar hasılata ulaşarak Disney için yeni bir rekora imza attı.

Disney’in bu yıl vizyona giren Avengers: Endgame, Captain Marvel ve Aladdin gibi filmlerinin 1 milyar dolar rekoruna Aslan Kral da eklendi.Bu yılın başlarında Fox’un film varlıklarını resmi olarak satın alan Disney iç pazarın %40’ından fazlasına sahip oldu, en yakın rakipleri olan Warner Bros. ve Universal yalnızca %13’lük bir orana sahip.

Jon Favreau tarafından yönetilen ve 1994 yapımı Aslan Kral’ın live action filmi olarak vizyona giren film, yılın en büyük beşinci yapımı olarak görülüyor. Film yurtiçi gişede 361 milyon dolar, yurtdışında ise 638 milyon dolar kazandı. Film, Kuzey Amerika dışında, özellikle Çin’de 115 milyon dolar, Birleşik Krallık’ta 48 milyon dolar ve Brezilya’da ise 44 milyon dolar hasılat elde ederek gücünü kanıtladı.

Filmin seslendirme kadrosunda, Simba olarak Donald Glover, Nala olarak Beyonce, Skar olarak Chiwetel Ejio, Timon ve Pumbaa olarak ise Billy Eichner ve Seth Rogen yer aldı. James Earl Jones ise ilk filmdeki gibi Mufasa’yı seslendirdi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up