‘Aşkın Gözyaşları’ Film Oluyor!

Manşet Türkiye

Sinan Yağmur’un çok satan ‘Aşkın Gözyaşları’ adlı seri kitapları sinemaya aktarılıyor.

Sinan Yağmur’un romanından aynı adla senaryolaştırılan ve çekimlerine 2012’de başlanacak olan ‘Aşkın Gözyaşları’ isimli filmde Şems-i Tebrizi’yi Suriyeli oyuncu Ghassan Massoud canlandıracak. Massoud, geçtiğimiz günlerde İstanbul’a geldi.Ünlü oyuncu  “Amerika’daki 11 Eylül saldırılarından sonra İslamofobi oluştu. İslam’ı dünyaya yeniden anlatmamız gerekiyor” dedi.

Massoud, Türk insanını çok sevdiğini söyleyerek “Amerika’daki 11 Eylül saldırılarından sonra Batı’nın İslam’a bakışı değişti. İslamofobi oluştu. Müslümanlar Batı’nın gözünde terörist olarak görülmeye başladı. Bu doğru değil, ancak bizim sadece “Bu doğru değil” dememiz yeterli olmaz. İslam’ın gerçek anlamını dünyaya yeniden anlatmamız gerekiyor. İşte filmin konusu tam da buna değiniyor. Hazreti Mevlana ile Hazreti Şems’in hayatlarını işliyor. Şems ile büyük üstat Mevlana Celalettin Rumi’nin hayatından kıssalar anlatılıyor.” diyerek konuştu.

‘Cennetin Krallığı’ filminde ‘Selahattin Eyyübi’yi oynayan Ghassan Massoud, bu filmde de Şems-i Tebrizi’yi canlandıracağı için çok mutlu olduğunu söylüyor. Ünlü oyuncu, “Ben de Selahattin Eyyübi ve Şems gibi hem İslam hem de Ortadoğu’nun en önemli iki büyük insanının adlarını rollerimle yaşatmak istiyorum. Müslüman bir sanatçı olarak Eyyübi ve Şems gibi şahsiyetleri canlandırmak benim için bir görevdir. Bu kutsal görevin benim gibi bir aktöre nasip olması ise Allah’ın bir lütfudur” diye konuştu.

Ghassan Massoud, 1958 yılında Suriye Şam’da doğdu. 2005’te ‘Cennetin Krallığı’ filminde ‘Selahattin Eyyübi’yi canlandırdı, 2006’ yılında ‘Kurtlar Vadisi Irak’ filminde ise ‘Abdurrahman Kerküki’ rolünde oynadı. 2007 yılında ‘Karayip Korsanları’ için kamera önüne geçti. Bu ünlü filmlerin yanı sıra İran, Rus ve Fransız yapımı projelerde de görev aldı. Ayrıca ülkesi Suriye’de de tiyatro oyunculuğu yaptı ve diziler çekti. Hâlâ Şam’da kendisine ait bir sanat okulunda oyunculuk dersi veriyor.

Hz. Mevlana ile Şems-i Tebrizi’nin hayatını anlatan ‘Aşkın Gözyaşları’ isimli filmin çekimlerine 2012 yılının Mart ayında başlanacak. Başrol oyuncuları kısmen belli, ancak şu an için sadece Şems’i Ghassan Massoud’un canlandıracağı kesinlik kazandı. ‘Hazreti Mevlana’ rolü için ise Richard Gere ve Nicolas Cage isimleri üzerinde duruluyor. İranlı aktör Mustafa Zemani ise ‘Sultan Veled’ olacak. Filmde Türkiye’den de sürpriz isimler rol alacak. Yapımın müziklerini Murat Göğebakan yapacak, filmdeki şiirler ise Bedirhan Gökçe ile Kahraman Tazeoğlu’na ait olacak. 30 milyon dolarlık bütçesiyle dikkat çeken ‘Aşkın Gözyaşları’ isimli filmin çekimleri Konya ve Nevşehir’de yapılacak.

sinefesto.com/Gizem Uyanık

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

1 Yorum

  1. Gerçekten güzel bir haber oyuncuyu da çok seviyorum ortaya güzel bir iş çıkacaktır.

    Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up