Aşırı Acıklı, Mizahî Bir Onur Ünlü filmi

Manşet Türkiye

‘Polis’, ‘Güneşin Oğlu’ ve ‘Beş Şehir’ gibi başarılı filmlerin yönetmeni Onur Ünlü’nün; çekimlerine Haziran ayında başlanan ve merakla beklenen yeni filmi ‘Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi’ kasım ayında gösterime girecek.

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi Kasım ayında vizyona girecek.

Selçuk Yöntem’in Celal Tan’ı canlandırdığı filmde; onun genç eşini ise Türkü Turan canlandırıyor. Filmde ayrıca Ezgi Mola ve Alpay Şayhan da rol alıyor.

Filmin ana konusu ise ‘aile’ kavramı. Filmde, çevresi ve ailesi tarafından oldukça sevilen ve örnek gösterilen ‘Celal Tan’, eşini kaybetmesinin ardından hayatını kurtardığı genç öğrencisiyle evlenmiştir. Ailesi ‘Celal Tan’ın 65’inci doğum gününü kutlamak için sürpriz bir doğum günü partisi düzenler. Fakat kutlama öncesi yaşananlar tüm ailenin hayatını değiştirecektir.

Film aile için acıklı, izleyici için mizahî…
Eskişehir’de çekilen filmin final sahneleri ise İstanbul Beykoz’daki eski ayakkabı fabrikasında tamamlandı. Aile fertleri açısından bakıldığında; filmin aşırı acıklı bir hikayesi olduğunu fakat dışarıdan bakıldığında mizahi yönünün ortaya çıktığını söyleyen Selçuk Yöntem, filmin bu özelliğinin kendisini çektiğini belirtiyor.

Sinefesto Haber Merkezi

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up