Keşfet 1 yıl önce

Sinefesto

Artizan Sanat’ta Kısa Film Gösterimleri Devam Ediyor

Beyoğlu’nun yeni kültür sanat mekânı Artizan Sanat, “Türk Sinemasına Yeni Bakışlar” serisindeki kısa film gösterimlerine Demir Özcan’ın İstanbul İstanbul (2020) kısa filmi ile devam ediyor.

Etkinlik, 17 Kasım 2022 Perşembe akşamı Akademi Beyoğlu’nda, saat 18: 00’de İstanbul İstanbul filminin gösterimi ile başlayacak, 18: 30’da ise sinema yazarı Tuba Deniz’in moderatörlüğünde, filmin yönetmeni Demir Özcan ile bir sohbet gerçekleşecek.

“İstanbul İstanbul” kısa filminde 70’li yaşlardaki Konstantin ve eşi, Rumların farklı zamanlarda çeşitli sebepler yüzünden ayrılmak zorunda kaldığı İstanbul’dan kopamamalarına odaklanıyor. Konstantin, karısının ölümüyle birlikte İstanbul ile eşini ilişkilendirerek geçmişe dair düşüncelerin ve düşlerin içine dalar. O da tıpkı İstanbul’dan kopmak istemeyen eşi gibidir, henüz bu vedaya hazır değildir.

Artizan Sanat, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Yaratıcı Endüstriler Projesi kapsamında ve Beyoğlu Belediyesi, İstanbul Sanat Paylaşım Derneği ve Medipol Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirilen “İstanbul Görsel Sanatlar Merkezi” projesidir.

İlginizi Çekebilir