Arthur Fleck Gerçek Joker Olmayabilir

Günün Haberi Hollywood
Joker filminin yönetmeni Todd Phillips, Joaquin Phoenix’in canlandırdığı Arthur Fleck karakterinin gerçek Joker olmayabileceğini söyledi.

Yılın en çok ses getiren filmleri arasında yer alan Joker, Joaquin Phoenix’in performansıyla hem eleştirmenler hem de seyirciler tarafından büyük bir beğeniyle karşılandı.

Karanlık bir Gotham şehrinde geçen hikayede Joker, yaşadığı trajedi dolu hayatın izlerini beyaz perdeye yansıtırken, aynı zamanda seyircinin de kafasını oldukça karıştırmıştı.

Geçtiğimiz günler film hakkında konuşan yönetmen Todd Phillips, hikayeyi Arthur Fleck’in anlatımıyla bütünleştirdiğini ve karakterin çok da güvenilir bir anlatıcı olmadığını söyledi.

Phillips konu hakkındaki görüşlerini şu sözlerle açıkladı: “Bu filme bakmanın pek çok yolu var. Arthur, Joker olmayabilir de. Bu Joker’ın orijinal hikâyesinin sadece bir versiyonu. Bir adamın akıl hastanesinde bir odada oturup anlattığı versiyon. Dünyadaki en güvenilir anlatıcı mı emin değilim.”

Yönetmen, bütün hikayenin sadece bir karakterin hayal ürününden yola çıkılarak oluştuğunu ima etse de, Phillips’in bu açıklamaları Arthur Fleck’in kesin olarak Joker olmadığı anlamına gelmiyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up