Bizimle İletişime Geçin

Asya Sineması

Arnold Schwarzenegger ve Jackie Chan’li The Iron Mask’ten Fragman

Bol aksiyonlu The Iron Mask filminden fragman yayınlandı.

Yayınlandı

tarihinde

Aksiyon sinemasının önde gelen isimlerinden Arnold Schwarzenegger ve Jackie Chan’i bir araya getiren The Iron Mask’ten ilk fragman yayınlandı. Yönetmenliğini Oleg Stepchenko’nun yaptığı fantastik-macera türündeki film, 10 Nisan’da vizyona girecek.

İlk olarak 2019 yılında, Journey to China: The Mystery of Iron Mask ismi ile vizyona giren The Iron Mask, bu kez Avrupa’ya yelken açıyor. Rus-Çin ortak yapımı olan film, aksiyon sinemasının önde gelen isimleri Jackie Chan ve Arnold Schwarzenegger’i bir araya getiriyor. 

2008 yapımı The Forbidden Kingdom adlı filmin devamı niteliğinde olan The Iron Mask, nefes kesen dövüş sahnelerine ve birbirinden etkileyici görsel efektlere ev sahipliği yapıyor. 18. yüzyıla yolculuk yapacağımız film, Uzak Doğu Rusyasını haritalamak ve Çinli prensesleri kurtarmak için görevlendiren Jonathan Green (Jason Flemyng) adlı bir haritacıyı takip ediyor.

Kült bilim kurgu serisi Terminatör ile adını efsaneler arasına yazdıran Schwarzenegger, Londra Kulesi’nin yılmaz koruyucusu olan James Hook karakteri ile karşımıza çıkacak. Çinli dövüş ustası ve aktör Chan ise hapsedildi kuleden kaçmaya çalışan Master karakterine hayat verecek. Xingtong Yao, Anna Churina, Rutger Hauer ve Charles Dance, filmin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimlerden.

Yönetmen koltuğunda Rus sinemacı Oleg Stepchenko’nun oturduğu film, 10 Nisan’da İngiltere’de vizyona girecek. Filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ise henüz belli değil.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asya Sineması

Hayao Miyazaki Yeni Filminin Hazırlıklarına Başladı

Stüdyoda hazırlıklar başladı!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Hayao Miyazaki

Anime sanatının ak sakallı dedesi “Hayao Miyazaki”, emekliliğini bozduğunu ve yeni filmi için stüdyoda hazırlıklara başladını açıkladı.

Studio Ghibli‘nin en önemli yönetmenlerinden biri olan Hayao Miyazaki, yaptığı açıklama ile emekliliğini bir kez daha bozduğunu ve yeni filmi için hazırlıklara başladığını duyurdu. 34 yıl boyunca 11 sinema filmi üreten usta animeci, The New York Times’a konuştu. Miyazaki verdiği röportajında yeni filmi için bir kez daha stüdyoya döndüğünü belirtti. Daha önce birçok kez emekli olduğunu duyuran Miyazaki, son uzun metraj filmi olan Rüzgar Yükseliyor (The Wind Rises) için 2013’te stüdyoya girmişti.

Gösterim tarihine dair detayların gizli tutulduğu film, Genzaburo Yoshini’nin 1937 yılında yayınlanan “How Do You Live?” adlı romanından uyarlanacak. Miyazaki’nin en sevdiği çocuk kitabı olan How Do You Live?, babasını yakın zamanda kaybetmiş 15 yaşında Tokyo’da yaşayan bir gencin hikayesini konu alıyor.

Okumaya Devam Et

Asya Sineması

Demon Slayer Anime Filmi Spirited Away’i Geride Bıraktı

ABD sinemalarında da zirveye oturdu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Demon Slayer

ABD sinemalarında zirveye oturan Demon Slayer: Mugen Train filmi, Japonya’da elde ettiği hasılat ile Spirited Away’i geride bıraktı.

Haruo Sotozaki tarafından yönetilen anime filmi Demon Slayer: Mugen Train, Japonya’nın en çok hasılat elde etmiş Hayao Miyazaki imzalı Spirited Away filmini geride bırakarak zirveye oturdu. Box Office ABD’nin açıklamalarına göre ikinci hafta sonunu geriden bırakan film, dünyayı etkisi altına almış COVID-19 salgın döneminde ABD sinemalarında en çok hasılat elde eden Mortal Kombat filmini de geride bıraktı.

$66,9 milyon hasılat elde eden aynı isimli dünyaca ünlü dövüş oyunundan erkanlara uyarlanan Mortal Kombat, toplamda $428,4 milyon hasılata ulaşan Demon Slayer: Mugen Train filminin gerisinde kaldı.

Okumaya Devam Et

Asya Sineması

Godzilla vs. Kong Filmine Çin Sinemasından Büyük İlgi

Tenet’i geçti!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Godzilla vs. Kong Filmine Çin Sinemasından Büyük İlgi

Hafta sonu Çin’de gösterimlerine başlayan Godzilla vs. Kong filmi, vizyonda bulunduğu ilk üç gününde $70 milyon hasılat elde etti.

Godzilla ve King Kong serilerini ortak bir filmde buluşturan Godzilla vs. Kong geçtiğimiz hafta sonu Çin’de gösterime girdi. Film vizyonda bulunduğu ilk üç gününde $70 milyon hasılat elde ederek 2020-2021 yılları içerisinde Çin’de en iyi açılış yapan yabancı film oldu. Çin hasılatının $9,4 milyonunu IMAX sinemalardan kazanan Godzilla vs. Kong, global olarak ilk üç gününde toplamda $122 milyona ulaştı. Film, ABD’de 31 Mart tarihinde sinemalarla eş zamanlı olarak HBO Max‘te gösterime girecek.

Pandemi boyunca birçok filmi gösterime sokan Çin sinemalarında Tenet‘in $30 milyonluk hasılatını aşarak zirveye oturan Godzilla vs. Kong filmin oyuncu kadrosunda; Rebecca Hall, Alexander Skarsgard, Ziyi Zhang, Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Julian Dennison, Brian Tyree Henry, Demián Bichir, Danai Gurira ve Kyle Chandler gibi isimler bulunuyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler