Arka Pencere, Altın Koza’ya Bakıyor

Türkiye

Her Cuma yayımlanan haftalık online film kültürü dergisi Arka Pencere, 13-19 Eylül 2013 tarihlerini kapsayan 203’üncü sayısında, kapağına, Altın Koza’da Türkiye’deki ilk gösterimi yapılacak olan Coen’lerin yeni filmi “Inside Llewyn Davis”i yerleştiriyor.

Arka PencereYeni sayıda “Çok Bilen Adam” köşesindeki vizyon eleştirileri şöyle: “Pırıltılı Hayatlar” (The Bling Ring), “Bu Nasıl Aile!” (We’re The Millers), “Karanlık Şerit” (Möbius), “Arınma Gecesi” (The Purge), “Turbo”, “Neva” ve “Şeytan-ı Racim”…

Tunca Arslan, “Trendeki Yabancı” köşesinde Müjde Ar ve Nur Sürer’li Atıf Yılmaz filmi “Dul Bir Kadın”a bakıyor.

Klasik bir başyapıtın incelendiği “Aşktan da Üstün” köşesinde Bong Joon-Ho’nun “Yaratık”ı (Gwoemul) yer alıyor… Murat Özer imzasıyla.

İlgi çekici toplamlara yer veren “Ölüm Kararı” köşesinde ‘Altın Koza Film Festivali’nde Kaçırılmayacak 11 Film’ bir araya getiriliyor… Okan Arpaç imzasıyla.

Sinema tarihinin gözden kaçmış önemli filmlerini inceleyen “Gizli Adam” köşesinde Heitor Dhalia’nın “Tükenmiş”i (O Cheiro Do Ralo) var… Murat Erşahin imzasıyla.

Haftanın DVD’lerinin kaleme alındığı “Aile Oyunu” köşesinde “Iron Man 3” ve “Eyvah Yaş 40” (This Is 40) inceleniyor.

Kısa film köşesi “Genç Ve Masum”da Burak Çevik’in “Sekiz Haziran”ı keşfediliyor… Serdar Kökçeoğlu imzasıyla.

Olkan Özyurt imzasıyla dikkat çekici ‘hatırlatmalar’ bulacağınız “Sapık” köşesiyle devam eden Arka Pencere’nin 203’üncü sayısı, her hafta olduğu gibi bir Alfred Hitchcock alıntısıyla nihayete eriyor:

“Sette eklemeler yapmaktan her zaman korkarım. Çünkü insanın yeni fikirler üretmek için bol zamanı olabilir, ama bu yeni fikirlerin değerini tartışmak için stüdyoda yeterli zaman olmayabilir.”

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up