Araf, New York Film Festivali’nde

Festivaller Manşet

Yeşim Ustaoğlu’nun yazıp yönettiği Araf filmi, Venedik, Adana ve Moskova’nın ardından New York Film Festivali’ne konuk oldu.

Dünyanın en prestijli festivallerinden New York Film Festivali, bu yıl 50. yaşını kutluyor. Ayrıca festivale 25 yıldır emek veren Richard Pena’nın görevinden ayrılışı dolayısıyla New York Film Festivali’nin bu yılki teması ‘korkusuzluk’. Araf da, 50. yıla özel hazırlanan bu ‘korkusuz’ seçkide Haneke, Resnais ve Ang Lee gibi usta yönetmenlerin son filmleri arasındaki yerini aldı. Richard Pena, Araf’ın gösteriminin sunumunu bizzat gerçekleştirdi. Gösterime katılan yönetmen Yeşim Ustaoğlu ayakta alkışlanırken, gösterimin ardından düzenlenen soru cevap oturumunda Amerikalı seyircilerin sorularını yanıtladı. Yeşim Ustaoğlu, gösterimin ardından Columbia Üniversitesi’nde bir master class düzenledi.

Zaman

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up