Bizimle İletişime Geçin

Diziler

Aradıkları Kahramanı Polat Alemdar’da Buldular

Yayınlandı

tarihinde

Türk dizilerinin Ortadoğu’daki etkisi üzerine tez hazırlayan Filistin asıllı Ürdünlü yazar İbrahim El-Amiri,’Mısır ve Suriye’de çabaladı ama Polat Alemdar gibi bir kahraman üretemedi. Mesela, Kurtlar Vadisi’ndeki gibi mafyalarla savaştılar, silahlı çatışmalar yaptılar ama içerikte aynı duyguyu veremediler, bir kahraman üretmediler. Yaptıkları çalışmalar aşk hikayesi, savaş sahneleri düzeyinde yüzeysel kaldı’’ dedi. El-Amiri, son yıllarda Ortadoğu’nun birçok ülkesinde dublajlı yapılarak yayına verilen Türk dizilerinin büyük ilgi gördüğünü belirterek, ‘’Arap aleminde her evde izlenen Türk dizileri aynı zamanda bir sektör oluşturdu. İzleyici, dizileri alt yazılı izlemek istemediği için bütün diziler Arapça dublajlanıyor ve seyreden kendisini soluksuz o dizilerin içinde buluyor’’ dedi.

El- Amiri, şunları söyledi: ‘’Türkiye dizilerinin bu kadar izleniyor olma nedeni, Doğu kültürünün ve özellikle din meselesinin içerisinde olması. Din kavramı ciddi anlamda işleniyor. Bu da Arap aleminde daha çok izlenilmesini sağladı. Senaristlerin Türk kültürü ve Doğu kültürü arasındaki yakınlıkları işlemesi, özellikle günümüzdeki din kavramını işlemeleri Arap izleyici tarafından dizilerin kabul görmesini sağladı.’’

Yazar El- Amiri, Müslümanların sorunları ve Filistin meselesi ile ilgilenen ‘’Polat Alemdar’’ın, dizide babasını sürekli mescidde ziyaret etmesi, ‘’Bismillah’’ demesi, nikahını bir imama kıydırması özelliklerinin Ortadoğulu izleyicide ‘kendilerinden biri” etkisi uyandırdığını vurguladı.

El-Amiri, ‘’Polat Alemdar Arap coğrafyasında bir kurtarıcı olarak görülüyor’’ yorumunu yaparak sözlerini, ‘’Sadece aşkı anlatan Türk dizileri coğrafyada aynı etkiyi doğurmadı, onları izlediler ve bitti ama ‘Polat Alemdar’ ihtiyaç duydukları bir kahraman olarak insanları etkilemeye devam ediyor’’ diyerek tamamladı.

kaynak: diriliş postası

diriliş-banner

______

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diziler

House of the Dragon Dizisinden İlk Resmi Görseller Yayınlandı

Dizinin gösterim tarihi de açıklandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

House of the Dragon

Game of Thrones’un 300 yıl öncesinde geçecek House of the Dragon dizisinden ilk resmi görseller yayınlandı.

Merakla beklenen Game of Thrones‘un 300 yıl öncesinde geçecek olan House of the Dragon dizisinden ilk resmi görseller yayınlandı. HBO‘da yayınlanacak olan dizi, George R.R. Martin’in Fire & Blood adlı kitabından esinlendi. Martin aynı zamanda dizinin yaratıcılığını Ryan Condal ve Miguel Sapochnik ile birlikte yürütüyor.

Daenerys Targaryen‘ın dikkat çeken hikayesinin 300 yıl öncesine seyirciyi götürecek dizinin prodüksiyonu 26 Nisan’da başlamıştı. Miguel Sapochnik tarafından yönetilecek dizinin oyuncu kadrosunda ise Eve Best, Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Rhys Ifans, Sonoya Mizuno ve Matt Smith gibi isimler yer alıyor.

İlk sezonu on bölümden oluşacak dizinin prömiyer tarihi ise 2022 yılı içerisinde olacağı yapılan açıklamlar arasında bulunuyor.

Okumaya Devam Et

Diziler

“Claire Foy”un Yeni Projesi Belli Oldu

Ekranlara dönüyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Claire Foy

Ödüllü dizi The Crown‘un eski oyuncularından biri olan Claire Foy, Marlow isimli yeni gerilim dizisinin başrolünde yer alacak isim oldu.

Motive Pictures ve Endeavour Content’in yapımcılığını üstleneceği Marlow dizisinin oyuncu kadrosu şekillenmeye başladı. Sekiz bölümden oluşması planlanan gerilim dizisinin başrolü de belli oldu. Daha önce ödüllü Netflix dizisi The Crown ile ekranlara gelen Claire Foy, dizinin başrolünü üstlenecek isim oldu.

Prodüksiyonu bu sonbaharda başlaması planlan Marlow, Thames Nehri’nin kıyılarında yaşayan kan davalı iki ailenin yaşadıklarını konu alacak. Detaylı bilgilerin henüz paylaşılmadığı dizinin gösterim tarihi ise 2022 yılı içerisinde düşünülüyor.

Okumaya Devam Et

Diziler

Adrien Brody “Succession”ın Kadrosunda Katıldı

Kadro genişliyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Adrien Brody

Usta oyuncu Adrien Brody, HBO ekranlarında seyirciyle buluşan ödüllü dizi “Succession”ın üçüncü sezon kadrosuna resmi olarak dahil oldu.

Geçmiş sezonları ile Emmy ve Altın Küre ödüllerine layık görülmüş HBO dizisi “Succession“ın üçüncü sezon oyuncu kadrosu genişlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafalarda Alexander Skarsgård‘ı oyuncu kadrosuna dahil eden dizi şimdi de Oscar’lı usta oyuncu Adrien Brody“yi oyuncu kadrosuna ekledi. Üçüncü sezon ile ekranlara gelecek isim, Waystar’ın mülkiyeti için önemli bir yatırımcı konumunda bulunan Josh Aaronson karakteri olarak seyirci karşısına çıkacak.

Yeni sezon yayın tarihi henüz belli olmayan dizinin ana kadrosunda ise Brian Cox, Jeremy Strong, Kieran Culkin, Sarah Snook, Hiam Abbass, Nicholas Braun, Peter Friedman, Matthew Macfadyen, Alan Ruck ve Rob Yang gibi ismler bulunuyor.

Jesse Armstrong’un yaratıcısı olduğu dizide New York’ta yaşayan, dünyanın en büyük medya şirketlerinden birini yöneten Logan Roy ve dört çocuğunun hikayesi para, güç, siyaset ve aile değerleri ekseninde ele alınıyor.

Okumaya Devam Et

Popüler