Apple Yeni Film ve Dizi Platformunu Tanıttı

Diziler Günün Haberi Teknoloji

ABD’li teknoloji devi Apple, uzun süredir üzerinde çalıştığı dizi ve film platformunun adını Apple TV+ olarak açıkladı.

Apple’ın Netflix’e rakip olacak yeni platformunu nihayet açıkladı. Aralarında birçok ünlü isimi barındıran Apple Event etkinliği kapsamında tanıtılan Apple TV+, sonbaharda erişime açıklacak.

Dijital platformların yakaladığı büyük başarının ardından Apple’ın da bu yöndeki adımları, Steven Spielberg, M. Night Shyamalan, J.J. Abrams, Damien Chazelle, Ron Howard, Taika Waititi, Sofia Coppola gibi önemli isimleri de içerisinde bulunduğu görkemli bir açılışı da beraberinde getirdi.

Usta yönetmen Steven Spielberg başta olmak üzere birçok önemli ismin konuşmacı olarak katıldığı özel etkinlikle tanıtılan dijital platformda yayınlanacak ilk orijinal yapımlar duyuruldu. Spielberg’ün yapımcılığını üstlendiği Amazing Stories başta olmak üzere Reese Witherspoon, Jennifer Aniston ve Steve Carell’in başrollerini üstlendiği The Morning Show, Steven Knight’ın tasarımcılığını üstlendiği Jason Momoa’lı bilim kurgu dizisi See, Kumail Nanjiani’nin The Big Sick’te birlikte çalıştığı Emily V. Gordon ve Lee Eisenberg ile birlikte hazırladığı Little America, J.J. Abrams’ın Sara Bareilles’li yeni dizisi Little Voice, Octavia Spencer ve Aaron Paul’un başrollerini üstlendiği Are You Sleeping ve Hailee Steinfeld’lı dönem dizisi Dickinson gibi birçok içerik de etkinlik içerisinde tanıtıldı.

Apple TV+’ın sonbaharda erişime açılacağı bilinenler arasında; ancak platformun ücretiyle ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up