Apple, Martin Scorsese’nin Killers of the Flower Moon Filminin Haklarını Satın Aldı

Günün Haberi Hollywood
Martin Scorsese‘nin uzun süredir ortak yapımcı aradığı yeni filmi Killers of the Flower Moon’un haklarını Apple satın aldı.

The Irishman filminin hazırlık sürecinde stüdyolarla olan anlaşmazlığı nedeniyle filmin haklarını Netflix‘e satan usta yönetmen Martin Scorsese, yeni projesinde de benzer bir sorunla karşılaşmıştı. Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro‘nun başrollerini paylaşacağı Killers of the Flower Moon filmi için uzun süre yapımcı arayan yönetmenin imdadına dijital platformunu hızla büyüten Apple şirketi koştu.

David Grann’in Killers of the Flower Moon: The Osage Murders adlı romanından uyarlanacak filmin haklarını geçtiğimiz aylarda Paramount satın almıştı. Ancak stüdyonun film bütçesini 150 milyon dolar ile sınırlı tutmasından dolayı anlaşma sağlanamamıştı.

Apple’ın haklarını satın aldığı filmin bütçesine dair resmi bir açıklama yapılmasa da, toplamda 225 milyon dolara kadar yükseldiği tahmin ediliyor. Forrest Gump, The Curious Case of Benjamin Button gibi yapımlarla tanınan Eric Roth’un bir senaryosunu kaleme alacağı film, 1920’lerin Oklahoma’sında gerçekleşen cinayetlerin perde arkasında yaşanan olaylara odaklanıyor. Osage bölgesinde petrol bulunmasının ardından yerlilerin teker teker katledildiği hikaye gerçek olaylara dayanıyor.

Çekimlerine yakın dönemde başlanması beklenen filmin The Irishman gibi dijital platformda mı yayınlanacağı yoksa sinemalarda mı gösterileceği henüz belli değil.

Kaynak: Hollywood Reporter

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up