Anthony Hopkins ve Olivia Colman Aynı Filmde Buluşuyor

Hollywood

Anthony Hopkins ve Olivia Colman ödüllü tiyatro oyunu The Father’ın beyaz perde uyarlamasında rol alacak.

Florian Zeller’ın ödüllü tiyatro oyunu The Father’ın beyaz perde uyarlamasında başrolleri Anthony Hopkins ve Olivia Colman üstlenecek. Fransız romancı ve oyun yazarı Florian Zeller filmi kendi tiyatro oyunundan uyarlayıp yönetecek.

En İyi Oyun dalında Moliere ödülünü kazanan The Father 2012 yılında ilk olarak Paris’te sergilenmeye başlandı. Oldukça beğeniyle karşılanan filmin beyaz perde uyarlaması için de hazırlıklara başlandı. Zeller, aynı zamanda Oscar ödüllü İngiliz yazar Christopher Hampton’la birlikte filmin senaryosunu kaleme aldı.

Anthony Hopkins filme de adını veren baba karakterinde karşımıza çıkacak. Bağımsızlığına bir hayli düşkün ve biraz da haylaz bir adam olan bu karakter yaşlanmaya başladığında kızı Anne’in (Olivia Colman) bütün desteğini reddeder. Ancak bu destek hayatına devam edebilmesi için kaçınılmaz hâle gelince kızı ve onun sevgilisiyle Paris’e taşınmayı kabul eder. Anne’in babası değişen şartlarına uyum sağlayıp hayatına devam etmeye çalışırken onu sevenlerden, kendi aklından hatta kendi gerçekliğinden bile şüpheye düşer hâle gelmeye başlar.

Çekimlerine bu ay İngiltere’de başlanması planlanan filmin Cannes’da da yer alması bekleniyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up