Antalya Kültür Sanat Vakfı’nda Yönetim Değişti

Festivaller

tufan-dagıstanlı

Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’ni düzenleyen Antalya Kültür Sanat Vakfı’nda  Arif Bulut’un istifa etmesiyle boşalan başkanlığına Tufan Dağıstanlı getirilirken; Hülya Arslanbay Özyol genel sanat yönetmeni olarak atandı. 

Tufan Dağıstanlı, Yılmaz Erel, Hüseyin Şanlı, Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu, Şebnem Bahar, İsmet Yıldız (ATSO), Recep Yüksel ve Cengiz Haydar Barut’tan oluşan AKSAV Yönetim Kurulu’nun son toplantısında radikal kararlara imza atıldı. Yapılan görev bölüşümü sonucunda Tufan Dağıstanlı, Yılmaz Erel ve Hüseyin Şanlı vakfın yürütme kurulunda görev yapacak isimler olarak belirlendi.

AKSAV’a sanatçı başkan, sinema yazarı sanat yönetmeni

50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiren AKSAV’ın yeni başkanı Tufan Dağıstanlı, Türkiye’nin tanınmış seramik sanatçıları arasında yer alırken, Hülya Arslanbay Özyol sinema yazarlığından geliyor.

Tufan Dağıstanlı kimdir?

1977 yılında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Seramik Bölümü’nden mezun olan Tufan Dağıstanlı, Beril Anılanmert’in asistanlığında, Sadi Diren’in öğrencisi oldu. 2002 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin kuruluş çalışmalarında yer alan Dağıstanlı ülke içinde ve yurtdışında çok önemli sergilere imza attı.

Almanya’nın Bremen, Rusya’nın Rostov, İspanya’nın Talavera kentlerinde açtığı “Kuşlar”; ve Almanya’nın Nürnberg kentinde açtığı ‘Seramikten Kuşlar Cenneti’ adlı sergiler; Dağıstanlı’nın Antalya ve Türkiye’yi başarıyla temsil ettiği yurtdışı sergilerinden bazıları.

Hülya Arslanbay Özyol kimdir?

Aktif sinema yazarlığı yaptığı dönemde Sinema Yazarları Derneği üyesi olan ve mesleğe Antrakt Sinema Dergisi ve Sinema Gazetesi’nde başlayan Hülya Arslanbay Özyol, Negatif Dergisi’nde de sinema ve kültür sanat muhabirliği yaptı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nde eğitim gören Özyol, Atilla Dorsay ve Rekin Teksoy ile birlikte TRT2’de sinema programı yaptı. 2002 yılından beri festivalin çeşitli departmanlarında çalışan Hülya Arslanbay Özyol, son 3 yıldır festivalin program yönetmeni olarak görev yapıyordu.

© Sinefesto

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up