Antalya Film Festivali’nin Uluslararası Jürisi Belli Oldu!

Festivaller Manşet Türkiye

52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin yedi kişilik Uluslararası Yarışma Jürisi açıklandı!

Uluslararası Yarışma Jürisi’nde İzlanda, Amerika, Romanya, Belçika ve Türkiye sinemasının önemli isimleri bir arada bulunuyor.

antalya2

Dünya sinemasının saygın isimleri, 29 Kasım–6 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin Uluslararası Jürisi için bir araya geldi.

Uluslararası Jüri, Türkiye’den iki filmin de yer aldığı 10 filmlik yarışma seçkisini izledikten sonra sonuçları, 6 Aralık akşamı gerçekleştirilecek kapanış töreninde açıklayacak.

52. Uluslararası Antalya Film Festivali Uluslararası Yarışma’da bu yıldan itibaren En İyi Film ödülünün yanı sıra En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Müzik, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu kategorilerinde de ödül verilecek. Bu yıl ayrıca yarışmanın en iyi filmi 50.000 Euro ile ödüllendirilecek.

İzlanda sinemasının usta isimlerinden Fridrik Thor Fridriksson’un başkanlık edeceği jüride, Amerikan bağımsız sineması kökenli olmasına rağmen Alacakaranlık‘ın yönetmenliğini üstlenerek kendini ana akım sinemada da kanıtlamış olan kadın yönetmen Catherine Hardwicke, Romanya sinemasından dünyaya açılan genç ve başarılı oyuncu Anamaria Marinca, gerilim sinemasının başyapıtlarından Jaws‘un senaristi Carl Gottlieb, geçtiğimiz yıl Kuzu ile ikinci kez Altın Portakal kazanan oyuncu Nesrin Cavadzade, sayısız Hollywood efsanesini ilk kez kamera önüne çıkaran ve Star Wars gibi kilometre taşlarının da kast direktörlüğünü üstlenmiş olan Dianne Critenden ve Belçika sinemasının bol ödüllü, sıra dışı yönetmeni Dominique Derrude, festivalin Uluslararası Yarışma Jürisi’ni oluşturuyor.

————————————————————————————————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up