Annemin Şarkısı’na İtalya’dan Büyük Ödül

Dünya Festivaller

 

Erol Mintaş’ın ilk uzun metraj filmi Annemin Şarkısı (Klama Dayîka Min), 13 – 18 Nisan 2015 tarihleri arasında İtalya’da düzenlenen 16. Lecce Avrupa Filmleri Festivali’nde En İyi Film’e verilen Altın Zeytin Ağacı ödülünü kazandı.

 

Annemin Şarkısı 6 kıtaya yayılan 30 farklı film festivalinde gösterilmişti. Bugüne kadar 7 ulusal ve 7 uluslararası ödül kazandı. 20. Saraybosna Film Festivali’nden En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini kazanan Annemin Şarkısı, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi İlk Film dahil olmak üzere 4 ve Malatya Film Festivali’nden de 3 ödülle dönmüştü. Film, Aralık ayında Fransa’da gerçekleştirilen 35. Nantes 3 Continents Film Festivali’nden de Seyirci Ödülü dahil olmak üzere 2 ödüle layık görülmüştü.

14 Kasım 2014’te Başka Sinema kapsamında Türkiye’de vizyona giren filmin DVD’si de Türkiye’de Mart ayı içerisinde sinemaseverler için raflardaki yerini aldı.

Erol Mintaş’ın çekimlerine 2017 yılında başlanması planlanan yeni uzun metraj film projesi ise bu ay Saraybosna Film Festivali’nin prestijli ortak yapım marketi olan CineLink’e davet edilmişti.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up