Ücretsiz Gösteriliyor

Etkinlikler

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Erol Mintaş’ın yazıp, yönettiği “Annemin Şarkısı” filmi seyirciyle buluşacak.

Annemin Şarkısı (Klama Dayîka Min) Film Afişi

“Annemin Şarkısı”, 51. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi ilk film, en iyi erkek oyuncu, en iyi yardımcı erkek oyuncu ve en iyi müzik ödüllerine layık görüldü. 2014 Saraybosna Film Festivali’nde,
“Saraybosna’nın Kalbi En İyi Film, Saraybosna’nın Kalbi En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerini alan bol ödüllü “Annemin Şarkısı” filminin oyuncu kadrosunda ise Feyyaz Duman, Zübeyde Ronahi, Nesrin Cavadzade gibi isimler yer alıyor.

23 Ocak 2015 Cuma günü saat 19.00‘da başlayacak olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

annemin-sarkisi

ANNEMİN ŞARKISI / Klama Dayîka Min / Song of My Mother
Türkiye / 2014 / Türkçe, Kürtçe / 103’

Yönetmen: Erol Mintaş
Senarist: Erol Mintaş
Oyuncular: Feyyaz Duman, Zübeyde Ronahi, Nesrin Cavadzade

Film Hakkında
Filmde hafızalarındaki şarkının peşine düşmüş bir anne ile oğlunun naif ve samimi hikayesi anlatılır. 90’lı yıllarda Doğu’da boşaltılan köylerinden İstanbul’a göç etmek zorunda kalan aile, yerleşmiş oldukları Tarlabaşı’nın “kentsel dönüşüm” projesiyle boşaltılması üzerine ikinci bir göçe zorlanırlar. Taşındıkları yeni semtte yükselmiş beton binalar ve İstanbul’un değişen yeni yüzüyle karşı karşıya gelmek zorunda kalan yaşlı annenin travması, köye dönme hayali ve oğlunun bu durumla mücadelesi anlatılmaktadır.

*Gösterimler ücretsizdir.
Filmin tekrarlarını hafta içi her gün 14:00 ve 16:30 saatlerinde izleyebilirsiniz.

Salon Nerede?
beşiktaş-belediyesi-levent-kültür-merkezi-onat-kutlar-sinema-salonu

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up