Ankara’da Ana Yurdu Fırtınası

Festivaller Manşet

Bu yıl 27’incisi düzenlenen Ankara Uluslararası Film Festivali ödül töreni ile sona erdi. Törene en iyi film dahil 6 dalda ödül alan Ana Yurdu damgasını vurdu.

anayurdu

Umut Verenler kategorisi ise Emre Konuk’un Çırak filmi tarafından adeta domine edildi. Çırak 4 ödülden üçünü aldı.

İşte tüm kategoriler ve kazananlar:

Ekran Resmi 2016-05-09 10.05.43

Senem Tüzen ve yapımcı Adam Isenberg

En İyi Film: Ana Yurdu

Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü: Toz Bezi

En İyi Yönetmen: Senem Tüzen (Ana Yurdu)

En İyi Kadın Oyuncu : Asiye Dinçsoy (Toz Bezi)

En İyi Erkek Oyuncu: Nadir Sarıbacak (Sarmaşık)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Çiğdem Selışık Onat (Çırak)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Kadir Çermik (Sarmaşık)

Onat Kutlar En İyi Senaryo Ödülü: Senem Tüzen (Ana Yurdu)

En İyi Görüntü Yönetmeni: Vedat Özdemir (Ana Yurdu)

En İyi Sanat Yönetmeni: Gülçin Fathirezaei (Misafir)

En İyi Özgün Müzik: François Couturier (Rüzgarın Hatıraları)

En İyi Kurgu: Adam Isenberg, Yorgos Mavropsaridis ve Senem Tüzen (Ana Yurdu)

En İyi Ses Tasarımı: Orçun Kozluca (Memleket)

Umut Veren Yeni Yönetmen: Emre Konuk (Çırak)

Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu: Şehnaz Bölen Taftalı (Saklı)

Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu: Hakan Atalay (Çırak)

Umut Veren Yeni Senaryo Yazarı: Emre Konuk (Çırak)

Cem Altınsaray, Gül Yaşartürk ve Münir Emre Göker’den oluşan Ulusal Uzun Film Yarışması SİYAD Seçiciler Kurulu’nun da seçimi “Ana Yurdu”ndan yana oldu.

Ekran Resmi 2016-05-09 10.06.13

Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü Toz Bezi’nin

Belgesel Dalında Kazananlar 

Mihriban Sezen, Nazım Alpman, Şükrü Küçükşahin ve Veton Nurkolları’ndan oluşan Ulusal Belgesel Film Yarışması Seçiciler Kurulu’nun 16 yapımı değerlendirmesi sonucu bu kategorinin kazananları şöyle oldu:

En İyi Film: Kayıp Vatan (Aydın Kapancık)

İkincilik Ödülü: Daha Güzel Bir Hayat (Pınar Okan)

Üçüncülük Ödülü: Uzak (Vahap Sarıaltın)

Seçiciler Kurulu Özel Ödülü: Kameralı Çocuk (İbrahim Yeşilbaş)

Ulusal Kısa Film Yarışması

Ayris Alptekin, Mario Rizzi, Nagehan Uskan, Nesimi Yetik ve Sermet Yeşil’den oluşan Ulusal Kısa Film Yarışması Seçiciler Kurulu’nun 30 film arasından yaptığı seçim sonucu şöyle oldu:

En İyi Film: Salı (Ziya Demirel)

İkincilik Ödülü: Yoğurt (Tahsin Özmen)

Üçüncülük Ödülü: The Teacup (Elif Boyacıoğlu)

Seçiciler Kurulu Özel Ödülü: Büst (Hakan Hücum)

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up