Ankara Uluslararası Film Festivali Jürisi Açıklandı

Festivaller Manşet

Kültür Bakanlığı desteği ile Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek olan Ankara Uluslararası Film Festivali, 15-22 Mart 2012 tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak.


Bu yılki ana temasını ‘tektipleşme’ olarak belirleyen festivalin Ulusal Uzun Film Yarışması’nın jüri üyeleri şu isimlerden oluşuyor: Prof. Sami Şekeroğlu, yönetmen Çiğdem Vitrinel, senarist-yazar Osman Şahin, görüntü yönetmeni Doğan Sarıgüzel, sinema eleştirmeni Cüneyt Cebenoyan. Toplam 16 ödülün dağıtılacağı yarışmada 9 film yer alıyor: Canavarlar Sofrası (Ramin Matin), Mar (Caner Erzincan), Yangın Var (Murat Saraçoğlu), İz (M.Tayfur Aydın), Nar (Ümit Ünal), Aşk ve Devrim (F.Serkan Acar), Entelköy Efeköy’e Karşı (Yüksel Aksu), Güzel Günler Göreceğiz (Hasan Tolga Pulat), Hicaz (Erdal Rahmi Hanay).

Sinefesto Haber Merkezi

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up