Film > Festivaller 1 yıl önce

Sinefesto

Ankara Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Belli Oldu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca desteklenen Ankara Film Festivali Ulusal Uzun Film Yarışması’nda yarışacak filmler belli oldu. Festivalde bu yıl 12 film yarışacak.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 3-11 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Ankara Film Festivali’nin Ulusal Uzun Film Yarışması’nın filmleri belirlendi. Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı Başkanı İrfan Demirkol, akademisyen ve sinema yazarı Murat Tırpan, yapımcı Zeynep Ünal’ın ön jüriliğinde yapılan değerlendirme sonucu 12 film festivalde yarışacak.

2022 yılında ulusal ve uluslararası festivallerden pek çok ödülle dönen ve yılın en iyi filmlerinden oluşan bir panorama sunacak Ulusal Uzun Film Yarışması’nda Gizem Kızıl’ın “Bana Karanlığını Anlat”, Onur Ünlü’nün “Bomboş”, Ali Kemal Güven’in “Çilingir Sofrası”, Ziya Demirel’in “Ela ile Hilmi ve Ali”, Ümran Safter’in “Kabahat”, Selcen Ergun’un “Kar ve Ayı”, Maryna Er Gorbach’ın “Klondike”, Özcan Alper’in “Karanlık Gece”, Emin Alper’in “Kurak Günler”, İsmet Kurtuluş ve Kaan Arıcı’nın “LCV (Lütfen Cevap Veriniz)”, Soner Caner’in “Mukavemet” ve Çiğdem Sezgin’in “Suna” filmleri yarışacak. Festivalin “En İyi”lerine ödülleri 11 Kasım’da Cer Modern’de gerçekleştirilecek Festival Ödül Töreni’nde sunulacak. 

Festivalde ayrıca yarışma dışı olarak yönetmenliğini Tareq Daoud’un yapımcılığını ise Çiğdem Mater’in üstlendiği “Yaban” ve İffet Eren Danışman Boz yönettiği “Turna Misali” filmleri sinemaseverlerle buluşacak. 

Ulusal Uzun Film Yarışması jüri üyeleri ise önümüzdeki günlerde açıklanacak. 

33. ANKARA FİLM FESTİVALİ
ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI FİNALİSTLERİ

Bana Karanlığını Anlat / Gizem Kızıl

Bomboş / Onur Ünlü

Çilingir Sofrası / Ali Kemal Güven

Ela ile Hilmi ve Ali / Ziya Demirel

Kabahat / Ümran Safter

Kar ve Ayı / Selcen Ergun

Karanlık Gece / Özcan Alper

Kurak Günler / Emin Alper

Klondike / Maryna Er Gorbach

LCV (Lütfen Cevap Veriniz) / İsmet Kurtuluş, Kaan Arıcı

Mukavemet / Soner CanerSuna / Çiğdem Sezgin

İlginizi Çekebilir