Anjelina Jolie’den Avrupa’ya Mülteci Çağrısı

Dünya

Söz konusu mülteci olunca ünlü oyuncu Angelina Jolie’nin hassasiyetini bilmeyen yoktur. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie sınırlarını mültecilere kapatan Avrupa ülkelerine seslendi.

Küresel bir trajedi halini alan Suriye mültecileri konusunda yardıma ihtiyaç olduğunu belirten ünlü oyuncu, Lübnan’ın Belaa vadisinde yaptığı konuşmada “Diplomasi ve politik çözümler yerine geçici yardımlarla dünya yönetilemez” dedi.

Jolie, ülkelerden Orta Doğu’daki bu durumu hükümetlerin halklarına anlatmalarını ve destek istemelerini talep ederek, sayısı bir milyonu aşan tüm mülteci Suriyelilerin savaş bittiğinde vatanlarına dönmek istediğini söyledi. Şu ana dek takınılan tutumu utanç verici olarak niteleyen sanatçı, “En büyük baskı tıpkı 5 yıl önce olduğu gibi yine Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde” dedi. Barış elçisi yıldız sözlerini “Yasalarımızın ve bağlayıcı uluslararası antlaşmalarımızın olmasının sebebi tam olarak baskı dönemlerinde onlardan caymamızın engellenmesi adına” dedi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up