Animasyon Piyasası Kızışıyor Mu?

Manşet Türkiye

rıfkı

Dünyada ve Türkiye’de  ilgiyle izlenen Simpsons , South Park , Family Guy gibi yetişkinlere yönelik yabancı yapım animasyon dizilerinden sonra yerli animasyon şirketleri de yetişkin animasyonları hazırlamak için kolları sıvadı.

Koca Kafalar’dan tanıdığımız Grafi2000 ekibi ve Varol Yaşaroğlu , geçtiğimiz günlerde ‘Fırıldak Ailesi’ isimli bir yetişkin animasyonu projesini Star Televizyonu için hazırladıklarını duyurdu .  Önceki yıllarda Pembe ile Mavi isimli bir yetişkin animasyon projesini hayata geçiren ekip , beklenen ilgiyi görmeyince kısa sürede diziyi yayından kaldırmak zorunda kalmıştı. Fırıldak Ailesi’nin aynı sonu yaşamaması için ekip büyük bir titizlikle hazırlıklarına devam ediyor.

Bu arada geçtiğimiz hafta Fiyaka İletişim & Prodüksiyon tarafından internete yüklenen Sakinler isimli video , sosyal medyada ciddi bir viral etkisi uyandırdı .

Bugüne kadar sosyal medyada fenomen olmuş tüm karakterlerin anime edildiği ilk video 1 haftada binlerce izlenme sayısına ulaştı . Firma yetkilileri yaptığı açıklamada şu an için herhangi bir kanalla anlaşmadıklarını belirttiler. Dizi , ezik bir karakter olan Rıfkı Sakin’in bir anda twitter fenomenine dönüşmesini , aile içi,mahalle ve okulda yaşadığı durum komedilerini ele alıyor. Amerikan aksiyon filmleri tanıtımı tadındaki ikinci trailerını bugün izleyicilerinin beğenisine sunan Sakinler ekibi , paylaştığı bilgi ve videolarla şimdilik Fırıldak Ailesi’nden bir adım önde gözüküyor.

Özellikle lisanslı ürün ve yurtdışı satışlarından yüksek gelirler elde edildiği yetişkin animasyon piyasasının , önümüzdeki günlerde ülkemizde nasıl şekilleneceği büyük merak konusu.

Sinefesto

Sinefesto

Admin at Sinefesto
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.
Sinefesto

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up