Animasyon Piyasası Kızışıyor Mu?

Manşet Türkiye

rıfkı

Dünyada ve Türkiye’de  ilgiyle izlenen Simpsons , South Park , Family Guy gibi yetişkinlere yönelik yabancı yapım animasyon dizilerinden sonra yerli animasyon şirketleri de yetişkin animasyonları hazırlamak için kolları sıvadı.

Koca Kafalar’dan tanıdığımız Grafi2000 ekibi ve Varol Yaşaroğlu , geçtiğimiz günlerde ‘Fırıldak Ailesi’ isimli bir yetişkin animasyonu projesini Star Televizyonu için hazırladıklarını duyurdu .  Önceki yıllarda Pembe ile Mavi isimli bir yetişkin animasyon projesini hayata geçiren ekip , beklenen ilgiyi görmeyince kısa sürede diziyi yayından kaldırmak zorunda kalmıştı. Fırıldak Ailesi’nin aynı sonu yaşamaması için ekip büyük bir titizlikle hazırlıklarına devam ediyor.

Bu arada geçtiğimiz hafta Fiyaka İletişim & Prodüksiyon tarafından internete yüklenen Sakinler isimli video , sosyal medyada ciddi bir viral etkisi uyandırdı .

Bugüne kadar sosyal medyada fenomen olmuş tüm karakterlerin anime edildiği ilk video 1 haftada binlerce izlenme sayısına ulaştı . Firma yetkilileri yaptığı açıklamada şu an için herhangi bir kanalla anlaşmadıklarını belirttiler. Dizi , ezik bir karakter olan Rıfkı Sakin’in bir anda twitter fenomenine dönüşmesini , aile içi,mahalle ve okulda yaşadığı durum komedilerini ele alıyor. Amerikan aksiyon filmleri tanıtımı tadındaki ikinci trailerını bugün izleyicilerinin beğenisine sunan Sakinler ekibi , paylaştığı bilgi ve videolarla şimdilik Fırıldak Ailesi’nden bir adım önde gözüküyor.

Özellikle lisanslı ürün ve yurtdışı satışlarından yüksek gelirler elde edildiği yetişkin animasyon piyasasının , önümüzdeki günlerde ülkemizde nasıl şekilleneceği büyük merak konusu.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up