Angelina Jolie’den Suriyeli Mültecilere Ziyaret

Dünya Manşet

Angelina Jolie, Suriye’deki iç savaştan kaçıp Irak’taki ‘Domiz Mülteci Kampı’nda yaşayan mültecileri ziyaret etti. Özellikle tek başına 5 kızına bakmak zorunda kalan Suriyeli bir annenin mücadelesi ünlü yıldızı çok etkiledi. Eşini kan rahatsızlığı olan ‘Talasemi’den kaybeden anne Ronia, kızlarının da aynı hastalıkla mücadele ettiğini söyledi.

Çocuklarla yakından ilgilenen Jolie, Ronia’nin dertlerini dinledi. Ronia, kendisini en çok genetik bir kan hastalığı bulunan 2 kızının tedavisinin zorladığını anlattı. Kızlarını kan nakli yapılabilmesi için iki haftada bir hastaneye götürmek zorunda kaldığını belirtti.

Ronia’nın beş kızıyla verdiği hayat mücadelesini büyük bir hayranlıkla dinleyen Jolie, “Bir şekilde bu evi sevgi dolu, sıcak bir yuvaya dönüştürmüş. Tüm zorluklara rağmen çocuklarının yüzü gülüyor. Takdir edilmesi gereken bir anne.” diyerek duygularını ifade etti.

‘Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi’  olan Angelina Jolie, 2001’den beri bu görevi yürütüyor. Angelina Jolie Irak’a 5’inci ziyaretini gerçekleştirdi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up