Angelina Jolie’den Savaş Gazisi Hikayesi

Dünya Manşet

Unbroken isimli zafer ve mücadele öyküsünde Jolie, bir savaş gazisinin anılarını anlatacak.

angelina-jolie

Oscarlı oyuncu Angelina Jolie ilk yönetmenlik denemesi Kan ve Aşk (In the Land of Blood and Honey)’ın ardından tekrar savaş konulu bir filme imza atmaya hazırlanıyor. Unbroken isimli proje, savaş gazisi Louis Zamperini‘nin II. Dünya Savaşı anılarını anlatacak.

Deadline’nın haberine göre Universal stüdyosuyla görüşmelere başlayan ünlü oyuncu Olimpiyat şampiyonu olan ve daha sonra II. Dünya Savaşı’nın başlamasıyla savaşta esir düşen Amerikalı Louis Zamperini’nin hayatını dönemler halinde perdeye taşıyacak.

Zafer ve mücadele dolu bu yaşam öyküsüyle yakından ilgilendiği belirtilen Jolie’nin Universal’ın da desteğini aldığı söyleniyor.

Laura Hillenbrand’ın Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience and Redemption isimli kitabından uyarlanacak filmin senaryosu Sefiller (Les Misérables)’in senaristlerinden William Nicholson tarafından kaleme alındı.

Beyazperde

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up