‘Angelina Jolie’ Kamerasını Afganistan’a Çevirdi!

Dünya Manşet

İlk yönetmenlik denemesinde Bosna Savaşı’nı anlatan Angelina Jolie, yeni filmi için kolları sıvadı. İşte o film ve konusu!

Irak ve Afganistan savaşları Hollywood’un son dönemde odağına aldığı, hatta Ölümcül Tuzak (The Hurt Locker) ile de Oscar’a dek uzanmış önemli bir izlek. Ortadoğu Savaşları trendi yavaş yavaş Hollywood’dan çekildi derken, yönetmenliğe soyunan ve ilk yönetmenlik denemesinde Bosna Savaşı’nı anlatan Angelina Jolie, Afganistan’da geçecek bir savaş draması için kolları sıvadı.

Bosna Savaşı’nı romantik bir drama olarak ele alan In the Land of Blood and Honey’in vizyona girmesine sayılı gün kala, insani yardım kuruluşlarındaki aktif rolüyle öne çıkan Jolie, daha önce Afgan mülteciler için Birleşmiş Milletler’le birlikte yürüttüğü ortak çalışmaları bir sinema filmiyle taçlandırmak üzere. Savaştan sonra 2008 yılında tekrar bu ülkeyi ziyaret eden güzel oyuncu, yeni kurulan ülkenin sorunlarıyla da ilgilenmişti.

Henüz resmi olarak doğrulanmasa da, kulislerde bir dedikodu olarak yayılan haberde yeni proje, Jolie’nin o dönem bizzat tanık olduğu olaylar ve savaşı yaşamış insanların gerçek hikâyelerinden uyarlanacak. Şimdi gözler merakla ilk yönetmenlik denemesinde diken üstü bir konuyu zor bir türde ele alan Jolie’nin In the Land of Blood and Honey isimli filmine çevrilmiş durumda.

sabah

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up