‘Anadolu Kartalları’ Gökyüzüne Çıkıyor!

Manşet Türkiye

Türk Hava Kuvvetleri ‘nin 100. yılında çekilen film, savaş uçağı pilotu olmaya hazırlanan beş genç teğmenin, azimlerini, umutlarını rekabetlerini sinemaseverlerle buluşturuyor.

Fida Film tarafından çekilen film seyirciyle buluşuyor. Türk Hava Kuvvetleri’nin 100. yılına nazar boncuğu olan filmin yönetmenliğini ‘Herşey Çok Güzel Olacak’, ‘İnşaat’ ve ‘Kabadayı’ gibi filmlerin yönetmenliğini yapan ‘Ömer Yargı’ üstleniyor. Filmin senaryosu ise ‘Hakan Evrensel’ imzası taşımaktadır.

Onur, Ayşe, Mustafa, Tunç ve Fatih… Pilot olma hayaliyle yaşayan beş gencin hikayesi ‘Anadolu Kartalları’. Uçabilmek için yapılan onca fedakarlık… Aileleri… Aşkları… Ayrılıkları… Rekabetleri… Dostlukları… Bu kutsal görevde zorluklara, engellere, yaşanan stres dolu olaylara karşı birbirlerine destek olurlar. Bu dönemde deneyimli eğitmenlerin destekleri ve hayat tecrübeleri onlara yol gösterir. Uluslararası Anadolu Kartalları Tatbikatı, bu beş gencin hayatını değiştirecektir.

‘Anadolu Kartalları’ 29 Ekim 2011’de Türkiye ve Avrupa’da sinemaseverlerle buluşuyor.

OYUNCU KADROSU:

Binbaşı Kemal Tanaçan: Engin Altan Düzyatan

Üsteğmen Ahmet Onur: Çağatay Ulusoy

Müzisyen Burcu: Hande Subaşı

Üsteğmen Ayşe Dinçer:  Özge Özpirinçci

Üsteğmen Mustafa Hızarcı: Alpay Kemal Atalan

Üsteğmen Fatih Karakuş: Alper Saldıran

Psikolog Özlem: Ekin Türkmen

Üsteğmen Tunç Sözeri: İsmail Filiz

Konuk Oyuncu: İlhan Şeşen

sinefesto.com/Barış Karabulut

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up