Amy Winehouse’un Hayatı Beyazperdeye Uyarlanıyor

Günün Haberi Hollywood

Amy Winehouse’un hayatı Monumental Pictures tarafından beyazperdeye uyarlanacak.

Müzik dünyasının en önemli yeteneklerinden biri olarak kabul edilen ünlü ses sanatçısı Amy Winehouse‘un 27 yıllık yaşamı Monumental Pictures tarafından beyaz perdeye uyarlanacak.

Grammy ödüllü sanatçı ve söz yazarı Winehouse 2011 yılının Temmuz ayında henüz 27 yaşındayken alkol zehirlenmesi nedeniyle hayata veda etmişti. ‘Back to Black’ isimli ikinci albümü, 2008 yılında En İyi Yeni Sanatçı ve Yılın Rekoru dahil olmak üzere beş Grammy ödülü kazanmış ve sanatçıyı beş Grammy ödülü kazan ilk İngiliz kadın sanatçı yapmıştı.

Filmden elde edilen gelir, alkol ve madde bağımlılığıyla boğuşan kişilere yardım etmeyi amaçlayan Amy Winehouse Vakfı‘na verilecek.

Yapımcılığı Monumental Pictures‘dan Alison Owen ve Debra Hayward tarafından yapılacak olan filmin senaryosunu ise Geoff Deane yazacak. Owen ve Hayward; “Bir neslin soundtrackini yaratan müzik ikonu, muhteşem Amy’nin hikayesi ile ilgili Mitch Winehouse bizlere güvendiği için onur duyuyoruz” dediler.

Stüdyo, filmin yapımına 2019‘da başlamayı planlıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up