Amerika’yı Korkutacağız!

Dünya Manşet

Türk korku filmi Baskın ABD sinemalarında vizyona girecek!

Toronto Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan Can Evrenol’un ilk uzun metraj korku filmi Baskın: Karabasan, Amerika’da vizyona giren ilk Türk yapımı korku filmi olacak.

baskın

Baskın: Karabasan filminin Amerika dağıtım hakları IFC Midnight tarafından satın alındı. İlk kez bir yerli korku filminin Amerika’da gösterime girecek olmasının yanı sıra ABD’de en fazla kopya sayısı ile gösterime giren Türk filmi de Baskın:Karabasan olacak.

Haber uluslararası basında; “IFC Midnight elinde altın değerinde bir imkan olduğunu bilmeli. Toronto Film Festivali Midnight Madness seçkisinde gösterilen yapım, yoğun kan ve acımasız vahşiliği ile övgü topladı.” şeklinde yorumlandı. Film, Amerika’da 2016 yılının ilk yarısında, New York dahil en az 5 şehirde izleyici ile buluşacak.

Başrollerinde Görkem Kasal, Ergun Kuyucu, Muharrem Bayrak, Fatih Dokgöz, Sabahattin Yakut’un yer aldığı Baskın: Karabasan beş polisin gece devriyesi sırasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri terkedilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu ediyor.

Film Türkiye’de 1 Ocak’ta vizyona girecek.

————————————————————————————-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up