Amerikalı Yapımcı Harvey Weinstein’in Davası Sonuçlandı

Hollywood
Harvey Weinstein’in davasında sona gelindi. Amerikalı film yapımcısı yargılandığı tecavüz ve cinsel saldırı davasında suçlu bulundu.

Hollywood‘un en güçlü isimleri arasında yer alan ve birçok filmde imzası bulunan Amerikalı film yapımcısı Harvey Weinstein, New York’ta yargılandığı tecavüz ve cinsel saldırı davasında suçlu bulundu.

67 yaşındaki Weinstein, asistanı Mimi Haley’e cinsel saldırıda bulunma ve oyuncu Jessica Mann’e tecavüz etme suçlamalarıyla yargılanmıştı. Mart ayında açıklanması beklenen cezanın 25 yıla kadar uzatılması bekleniyor.

Ekim 2017’de Hollywood’daki kadın oyuncuların, yapımcıların ve yönetmenlerin sosyal medya üzerinden başlattıkları Me Too hareketi, Harvey Weinstein’a karşı cinsel taciz iddialarıyla devam etti. Hollywood camiasında büyük bir yankı uyandıran bu hareket Woody Allen ve Roman Polanski gibi usta yönetmenleri de etkiledi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up