Amed Film Festivali Başvuruları Bekliyor

Festivaller

2. Uluslararası Amed Film Festivali

Diyarbakır’da 27 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan 2. Uluslararası Amed Film Festivali’ne başvurular başladı.

Festivale katılmak isteyenler 27 Eylül’e kadar başvurularını yapabilecek.

Başvuru Formunu İndirmek için Tıklayın!

Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı, yaptığı açıklamada, festivalin, Ortadoğu Sinema Akademisi öncülüğünde Büyükşehir Belediyesi, Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir ilçe belediyelerinin desteğiyle düzenleneceğini söyledi.

Festivalin sanatın ve özelde ise sinema sanatının, özgürlükçü bir çizgide gelişimine, sinemanın endüstriyel ilişkisinin ötesinde demokratik toplumcu bir sanat anlayışının gelişmesine katkı sunmayı amaçladığını kaydeden Anlı, “Şimdi bu sinema birikimlerini ortaklaştırma zamanıdır. Amed artık çıtayı daha da yükseltiyor. Uluslararası niteliği de olan Amed Film Festivalini gerçekleştiriyor” dedi.

1. Uluslararası Amed Film Festivali ve üst üste 3 yıl düzenlenen Film Amed Belgesel Film Festivali’nin kente sinema alanında büyük bir heyecan yarattığını belirten Anlı, “Şimdi bu sinema birikimlerini ortaklaştırma zamanıdır. Amed artık çıtayı dahada yükseltiyor. Uluslararası niteliği de olan Amed Film Festivalini gerçekleştiriyor” dedi.

Amed Film Festivali şu bölümlerden oluşacak:

– Ödüllü uluslararası uzun metrajlı film bölümü

– Ödüllü uluslararası kısa metrajlı film bölümü

– Ödüllü uluslararası belgesel film bölümü

– Ödüllü uluslararası belgesel film proje destek bölümü

– Ödüllü ulusal uzun metraj senaryo destek bölümü

– Gösterim filmleri bölümü

Bilgi İçin: www.amedfilm.com

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up