Amandla Stenberg Damien Chazelle’in Dizisine Dahil Oldu

Diziler

Damien Chazelle’in yöneteceği müzikal türündeki Netflix dizisi The Eddy’nin oyuncu kadrosuna The Hunger Games, The Darkest Minds ve The Hate U Give filmleriyle adından söz ettirmeyi başaran Amandla Stenberg katıldı.

Whiplash, La La Land gibi filmleriyle yönetmenlik başarını üst seviyelere çıkartan Oscar ödüllü yönetmen Damien Chazelle, Netflix platformunda yayınlanacak yeni bir müzikal dizisinin yönetmenliğini üstlenecek. Moonlight ve High Flying Bird filmlerindeki başarılı performansıyla tanınan André Holland‘ın dizinin başrolünü üstleneceği geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı.  İlk kez bir televizyon yapımında yer alacak olan yönetmenin yeni dizisinin oyuncu kadrosuna The Hunger Games, The Darkest Minds ve The Hate U Give filmleriyle adından söz ettirmeyi başaran Amandla Stenberg dahil oldu. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Cold War filminin yıldızı Joanna Kulig de yer alıyor.

The Eddy isimli yeni projesi Paris’in merkezinde yer alan bir caz kulübüne odaklanacak. Chazelle’nin iki bölümünü yöneteceği ve aynı zamanda yapımcı olarak görev alacağı The Eddy’de yönetmene Six Feet Under ve The Newsroom dizilerinde çalışan Alan Poul eşlik edecek.

The Eddy’nin senaryosunu Jack Thorne kaleme alırken, müzikleri ise şarkı sözü yazarı Glen Ballard’a emanet olacak.

The Eddy’nin çekimleri 2019’un yılın ilk yarısında Paris’te başlayacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up