Altın Portakal’ın En İyi Belgeseli Maddenin Halleri İstanbul’da

Festivaller Günün Haberi Manşet

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Belgesel seçilen “Maddenin Halleri” 39. İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek.

Yönetmen ve sanatçı Deniz Tortum’un önceki gün 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Belgesel seçilen son filmi Maddenin Halleri, İstanbul’da ilk kez 14 Ekim Çarşamba günü 39. İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek.

Festivalin Ulusal Belgesel Film Yarışması kapsamında sinemada ve çevrimiçi gösterimlerle seyirciyle buluşacak olan film, 17 Ekim’de de Engelsiz Filmler Festivali’nin Engelsiz Yarışması’nda jüri karşısına çıktıktan sonra New York’ta da Imagine Science Film Festivali’nin Science New Wave bölümünde seyirciyle buluşacak.

Dünya prömiyerini Ocak ayında Rotterdam’da yapan ve “yenilikçi ve benzersiz bir şiirsel deneme” sözleriyle karşılanan belgesel, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ndeki gündelik hayatı mercek altına alıyor ve sağlık çalışanlarının hastane çatısı altında olan bitenle başa çıkabilme yetilerini ve hemen dışarıdaki Türkiye’yi izliyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up