Altın Portakal’da Ulusal Belgesel Film Yarışması İptal Edildi

Festivaller

51. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde günlerdir devam eden sansür tartışması 13 belgesel filmcinin yarışmadan çekilmesi ile yeni bir boyut kazandı. (Haberi okumak için tıklayın)

Festival yönetimi bugün aldığı karar ile Ulusal Belgesel Yarışması’nı iptal etti. Finalde yer alan 15 filmden 13’ünün çekilmesi ile çekilmeyen diğer iki filmin akıbeti merak ediliyordu. Yapılan açıklamada, bu iki filme teşekkür edilerek özel gösterimde izleyici ile buluşturulacağı belirtildi.

İşte o açıklama: 

Festivalimiz bünyesindeki Ulusal Belgesel Film yarışma seçkisindeki 15 filmden 13’ünün yetkilileri festival programından çekilme talebinde bulunduğu için Ulusal Belgesel Film Yarışması iptal edilmiştir.

Aynı seçkideki “Küçük Kara Balıklar” ve “Yüzde 12.29” isimli eserlerin sahipleri festival programında kalma beyanında bulundukları için her iki film özel gösterim olarak festival izleyicisi ile buluşacaktır.

“Küçük Kara Balıklar” ve “Yüzde 12.29” filmlerinin ekiplerine sinemaya gösterdikleri hassasiyet için teşekkürlerimizi sunarız

Saygılarımızla.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up