Altın Portakal’da Oscar ödüllü bir yönetmen

Festivaller

Nikita Mihalkov ile birlikte yönettiği “Güneş Yanığı” isimli filmle “En iyi yabancı dilde film” dalında Oscar ödülünün sahibi olan Rustam Ibragimbekov, 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin onur konuğu olacak.

Rustam Ibragimbekov

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Antalya Kültür Sanat Vakfı’nca (AKSAV) düzenlenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin hazırlıkları sürüyor. Bu yıl 8-14 Ekim arasında düzenlenecek festival kapsamında gerçekleştirilecek ”Yaşam Boyu Onur Ödülleri” törenine, 1994’te Nikita Mihalkov ile birlikte yönettiği “Güneş Yanığı” adlı filmle “En iyi yabancı dilde film” dalında Oscar ödülüne layık görülen Rustam Ibragimbekov onur konuğu olarak katılacak. Törende, Ibragimbekov’a “Yaşam Boyu Onur Ödülü” verilecek. Ibragimbekov’un, Oscar’ın yanı sıra Venedik ve Cannes film festivallerinde ödülleri bulunuyor.

Ibragimbekov Bakü doğumlu Azerî bir yönetmen. Sinema alanındaki eğitimini Rusya’da alan yönetmenin çalışmalarının bir çoğu uluslararası ödüllere layık görüldü.

Sinefesto

 

Advertorial: Alo! Facebook’tan Arıyorum…

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up