Altın Portakal’da Daha Önce Böyle Bir Gösterim Yapılmamıştı

Festivaller

Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle festivalin 51 yıllık tarihinde ilklere imza atan Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Altın Portakal Festival Komitesi bu kez ünlü sanatçılarla birlikte cezaevi ziyareti gerçekleştirdi.

sanatcilar kadin mahkumlarla (5)

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlığında ve Elif Dağdeviren’in direktörlüğünde gerçekleştirilen 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin tarihinde bir ilk daha yaşandı. Festival Komitesi üyeleri ve ünlü sanatçılar Antalya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nu ziyaret ederek 200’e yakın hükümlü ve tutukluyla ile birlikte film izledi.

Bu özel ziyareti gerçekleştiren isimler arasında Türk sinemasının usta isimleri Eşref Kolçak, Gülsen Tuncer, Yılmaz Atadeniz, Ufuk Kaplan, Nilüfer Aydan, Nursel Köse, Ertem Göreç de vardı. Tutuklu ve hükümlü kadınlarla birlikte Düğün Dernek filmi izlenirken sanatçılara kadın mahkumların yaptığı seramikler hediye edildi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up