Altın Portakal İçin Yarışacak Soluk Filminden Fragman

Festivaller Türkiye

Başrollerinde Uğur Polat ve Aslı İnandık’ın yer aldığı, 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışacak Soluk filminden fragman yayınlandı.

26 Ekim’de başlayacak 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışacak filmler geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun ve sinema yazarları Sevin Okyay ile Mehmet Açar’ın ön jüriliğinde yapılan değerlendirme sonucu yarışmaya seçilen 10 filmden 8’i Türkiye’de ilk kez seyirciyle buluşurken, 6’sı da dünya prömiyerini Antalya’da yapacak.

Başkanlığını yönetmen Zeki Demirkubuz’un yapacağı ve görüntü yönetmeni Emre Erkmen, yazar ve senarist Latife Tekin, oyuncu ve senarist Mert Fırat ile oyuncu veyapımcı Şebnem Bozoklu’dan oluşan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jürisi, aralarında 250 bin TL tutarındaki En İyi Film Ödülü’nün de olduğu 14 kategoride, toplam 720 bin TL tutarındaki ödülün sahiplerini belirleyecek.

10 filmin yer alacağı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışacak Soluk filminden ilk fragman yayınlandı. Başrollerinde Uğur Polat ve Aslı İnandık‘ın yer aldığı Soluk filminde ikiliye Emrullah Çakay eşlik ediyor. Film, Emin Alper’in yönettiği Kız Kardeşler’in yardımcı yönetmenliğini, Mahmut Fazıl Coşkun imzalı Anons filminin ise yapımcılığını üstlenen Özkan Yılmaz‘ın imzasını taşıyor.

Uğur Polat filmde okuduğu okulu, hedeflerini, evliliğini, ailesini ve sonunda da yaşamını yarım bırakmış orta yaşlı huysuz bir insan olan Tamer’e hayat veriyor. Hikâye Tamer karakteri ile beraber hayat dolu fakat içine kapanık genç bir kadın olan Aslı ve çocukluğunu mezarlıklarda oynayarak geçirmiş Celil’i de ele alıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up