Altın Portakal Film Festivali’nden Anlamlı Afişler

Festivaller Günün Haberi

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin bu yılki afişleri görücüye çıktı.

Bu yıl 3-10 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali‘nin afişleri yayınlandı. Bu sene iki ayrı afişle sinemaseverlerin karşısına çıkmak için hazırlanan festival afişlerinin ilkinde Fatma Girik, diğerinde ise salgın sürecinde cephesi olmayan bir savaşın kahramanları olan sağlık çalışanları var.

Koronavirüs salgını sürecinde korkusuzca mücadele eden sağlık çalışanlarını unutmayan festival, bir ilke imza atarak özel bir afiş ile tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 2020 yılının gerçek kahramanları olan sağlık çalışanlarını onurlandırıyor. Altın Portakal Heykelini büyük bir gurur ile havaya kaldıran genç bir sağlık çalışanının tasvir edildiği illustrasyon afiş çalışması ile tüm sağlık emekçilerine sonsuz bir teşekkür ediyor ve onlara bu zor dönemde moral vermeyi amaçlıyor.

Yeşilçam başta olmak üzere sinemamızda unutulmaz bir yeri olan Fatma Girik, 1965’te düzenlenen ikinci Antalya Altın Portakal Film Festivali‘nde Atıf Yılmaz’ın yönettiği “Keşanlı Ali Destanı” filmindeki performansı ile En İyi Kadın Oyuncu Ödülü‘nü almıştı. 1967 yılında “Sürtüğün Kızı” adlı filmiyle bir kez daha aynı ödüle layık görülen usta isim, yıllar sonra 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali afişiyle sinemaseverlerle buluşacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen festivalin tüm film gösterimleri, açık hava sinemalarında yapılacak. 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up