Altın Portakal Film Festivali Çevrimiçi Etkinlikler ile Tüm Türkiye’de

Festivaller Günün Haberi

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali düzenlediği çevrimiçi etkinlikler ile festival coşkusunu tüm Türkiye’ye yaşatacak.

Bu sene 3-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin çevrimiçi etkinlikleri ile festival heyecanı tüm ülkeye yayılacak.

Farklı dönemlerde festivalin büyük ödülü olan Altın Portakal’ı kazanmış altı filmlik bir seçki 3 Ekim – 30 Kasım tarihleri arasında MUBI üyeleri tarafından izlenebilecek. MUBI, abonesi olmayan sinemaseverlerin de bu özel seçkiyi izleyebilmesi için yalnızca mubi.com/antalya adresi üzerinden yapılacak aboneliklere özel 30 gün ücretsiz deneme süresi hediye edecek. MUBI üzerinden sinemaseverlere sunulacak filmler:

  • Düğün – Lütfi Ömer Akad
  • Maden – Yavuz Özkan
  • Aaahh Belinda – Atıf Yılmaz
  • Yazı Tura – Uğur Yücel
  • Pazar: Bir Ticaret Masalı – Ben Hopkins
  • Sarmaşık – Tolga Karaçelik

Çevrimiçi olarak tüm ülkeye sunulacak bir diğer etkinlik ise Altın Portakal Sinema Okulu kapsamında sinemacılarla farklı başlıklar altında gerçekleştirilen söyleşiler olacak. Usta isimlerin yer aldığı söyleşiler, festivalin sosyal medya hesaplarından herkesin erişimine açık olacak.

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında ikinci kez düzenlenecek Altın Portakal Sinema Okulu’na seçilen 250 öğrenci ise; yönetmen Ceylan Özgün Özçelik ile “Film Yapımında Ana Ekibi Kurmak ve İletişim”, senarist-yönetmen Atasay Koç ile “Senaristliğin Sırrı”, kurgucu Selda Taşkın ile “Temel Kurgu”, Yapımcı Müge Büyüktalaş ile “Yapımcılık-Bütçe Oluşturma”, sinema yazarı Evrim Kaya ve Festival danışmanı, sinema yazarı, akademisyen Ahmet Gürata ile “Film Okuma” ve yönetmen, video sanatçısı Köken Ergun ile “Belgesele Hazırlanma Süreci” konulu  çevrimiçi derslere katılacaklar.

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali‘ne dair detaylı bilgiler için antalyaff.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up