Halkın Portakalı Başlıyor

Festivaller

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle gerçekleştirilecek 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenecek 5. Halkın Portakalı Film Atölyesi’ne başvurularda son tarih 26 Temmuz 2013 Cuma.

Halkın Portakalı Başlıyor

Proje kapsamında, çalışma gruplarına, konusunda deneyimli ve uzman eğitimciler tarafından  “senaryo”,  “kurgu”,  “ses ve görüntü”, “film yapımı”, “sinematografik anlatım” ve “oyunculuk” dallarında eğitimler verilecek. Yaklaşık üç hafta sürecek teorik ve pratik eğitimler sonrasında oluşan gruplar film çekimlerine başlayacaklar.

Çekimi tamamlanan filmler, festival kapsamında izleyici ile buluşurken, jüri değerlendirmesi sonunda birinci gelen filme 15 bin,  ikinci filme 10 bin, üçüncü gelen filme 5 bin TL parasal ödül ve Halkın Portakalı heykeli verilecek.

2009 yılından itibaren Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenmekte olan Halkın Portakalı Film Atölyesi’ne Antalya’nın farklı bölge, semt ve mahallelerinden, farklı meslek, yaş ve sosyal gruplardan kişiler katılıyor.

Halkın Portakalı Kısa Film Atölyesi “Ben – Antalya” temalı projeler üzerine şekillenecek.

Halkın Portakalı Başlıyor

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up